بستن

سبد خرید شما خالی است.

عایق رطوبتی استخر
عایق رطوبتی

عایق رطوبتی استخر

۱۲, بهمن ۱۴۰۱ مقالات آموزشی مدیر سایت

 عایق رطوبتی استخر به مجموعه ای از محصولات گفته می شود که وظیفه عایق کاری و آب بندی را برعهده دارند. گستردگی عایق رطوبتی استخر به اندازه تمام نیازها و چگونگی محافظت استخر و نحوه ی آب بندی استخر می باشد.

عایق رطوبتی در هر مرحله از مراحل ساخت استخر قابل استفاده می باشد. انواع عایق رطوبتی استخر را می توان به چندین دسته بندی مجزا تقسیم نمود.

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی استخر چیست؟

عایق رطوبتی استخر پوششی است که از آن به منظور عایق کاری و آب بندی استخر انجام می شود که انواع مختلفی دارد. یکی از مزایای عایق رطوبتی این است که می توان در هر مرحله از ساخت استخر از آن استفاده کرد.

در برخی موارد با اینکه عایق بندی استخر کیفیت بالایی داشته است اما استفاده صحیح و دقت کافی در کار نشده نتیجه مطلوبی نداشته است. بنابراین حتما باید در اجرای عایق بندی استخر به شرایط محیطی، شناخت سازه هیدرولیکی و چگونگی استفاده از متریال باید توجه داشته باشید.

انواع

  1. عایق رطوبتی استخر  بر پایه پلیمرها
  2. عایق رطوبتی استخر بر پایه اپوکسی ها
  3. عایق رطوبتی استخر بر پایه اکرلیک ها
  4. عایق رطوبتی استخر برپایه سیمان پلی

و انواع مختلف که در مراحل ساخت استخر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مشاوره ساخت استخر با کارشناسان تام استخر تماس بگیرید

برای انجام عملیات عایق رطوبتی شرایط محیطی و چگونگی استفاده از متریال مورد استفاده و حتی شناخت از سازه هیدرولیکی بسیار حائز اهیمت می باشد.

به کرات دیده شده استفاده از انواع آب بندی استخر با توجه به بالابودن کیفیت آن بعلت عدم استفاده صحیح و یا عدم رعایت ویژه مصرف نتوانسته است نتیجه مطلوب را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

توجه به شرایط محیطی و اطلاع از ساختار سازه هیدرولیکی کمک شایانی به استفاده از مواد عایق رطوبتی استخر می نماید.

در تجربیات ثابت شده مصرف کنندگان بدون اطلاع از ماهیت ساختار استخر اقدام به انجام عملیات عایق رطوبتی استخر نموده اند که متاسفانه بدلیل وجود فشار منفی آب که در واقع هجوم آب های سطحی و زیر سطحی به داخل استخر می باشد. باعث شده عایق رطوبتی از روی سطح بلند شده و پوسته شود.

عایق رطوبتی

در واقع می توان اذعان نمود عدم اطلاع از ساختار فیزیکی سازه هیدرولیکی مهمترین عامل عدم اخذ نتیجه از انواع مواد عایق رطوبتی استخر می باشد. بررسی های دقیق و قابل لمس از سازه هیدرولیکی در جهت انتخاب عایق رطوبتی استخر منجر به کاهش هزینه های احتمالی بعدی و حتی کاهش هزینه انتخاب مواد آب بندی استخر می شود.
انواع پودرهای نفوذگیر و مواد زودگیر و آنی گیر رطوبتی و انواع موارد مشابه در گروه پودری عایق رطوبتی استخر قرار می گیرند. این مواد که ظاهر پودری دارند می توانند در مقابل جریان های مختلف آب در جهت فشار منفی به آب بندی استخر برگردد. در مقابل  عایق های پلیمری دو جزیی و عایق اکرلیکی دوجزیی در گروه مایع عایق رطوبتی استخر قرار دارند. این نوع مواد روی بتن و سیمان نهایی اجرا شده و با ایجاد لایه محافظ روی بتن و سیمان عملا از هدر رفتن آب جلوگیری به عمل می آورند و از این حیث جزو بهترین مواد عایق رطوبتی استخر می باشند. این نوع مواد به راحتی قابل اجرا و ترمیم می باشند و حتی در موارد استفاده از عایق پلیمری دو جزیی امکان عملیات رنگ استخری نیز به صورت همزمان وجود دارد.

یکی دیگر از این نوع عایقها عایق قیری می باشد. این عایق گستردگی ویژه ای در جلوگیری از ورود آب هاب سطحی و زیرسطحی به داخل استخر دارد. اجرای یک لایه از عایق قیری برروی دیواره بیرونی علاوه بر جلوگیری از عدم ورود آب های زیرسطحی به داخل استخر می توند به عمر استخر افزوده واستخر را از گزند هجوم کلرات و سولفاته شدن محافظت نماید. اجرای این لایه عایق رطوبتی استخر به تمام پیمانکاران وسازندگان استخر و منابع هیدرولیکی اکیدا توصیه میگردد.

پس از انجام عملیات کف سازی می توان یک لایه از این مواد را روی بتن مگر استفاده نموده و بتن نهایی را انجام داد . این عمل باعث عدم ورود آب زیرزمینی به داخل کاسه استخر می گردد که نهایتا باعث حفظ کیفیت سازه هیدرولیکی و عمر طولانی رنگ استخر مورد استفاده خواهد شد.

قیمت بسیار مناسب این عایق قیری زمینه مناسبی جهت استفاده از این نوع عایق را برای تمایم مصرف کنندگان فراهم نموده است.

 

این پست برایتان چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد امتیازات

تاکنون امیازی ثبت نشده است شما اولین امتیاز را ثبت کنید

مقالات مرتبط

تام صنعت