بستن

سبد خرید شما خالی است.

۸ فایده ساخت استخر طبیعی

۸ فایده ساخت استخر طبیعی

۱۰, تیر ۱۳۹۹ مقالات آموزشی m.abbasgholi

استخرهای طبیعی یا به قولی حوضچه های طبیعی به دلیل اینکه هیچ تاثیر منفی بر روی طبیعت نمیگذارند، در مقایسه با سایر انواع استخرها، از جمله استخرهای پیش ساخته مانند فایبرگلاس، استخرهای بتنی و … در میان دوستداران محیط زیست بسیار پرطرفدار هستند. گذشته از تمام مزایایی که حوضچه ها طبیعی دارند، ما در این مقاله تنها به تعدادی از برجسته ترین فواید ساخت استخر طبیعی برای خود انسان و طبیعی اشاره خواهیم کرد.

بهترین استخرهای طبیعی ساخته شده به دست انسان

قبل از اینکه بخواهیم فواید ساخت استخر طبیعی را بخوانید تصویر چند حوضچه و استخر طبیعی که توسط شرکت های معتبر ساخت، نگهداری و تعمیر استخر ساخته شده اند را نگاه کنید.

۸ فایده و مزیت ساخت استخر طبیعی

  1. به حیاط و باغ شما نمایی طبیعی و منحصر به فرد میدهند

بر خلاف استخرهای معمولی، استخرهای طبیعی تنها از شن و سنگ هایی که در اطراف خانه شما وجود دارند ساخته میشود. (البته اگر در یک مطیط غیرشهری زندگی میکنید یا یک ویلا دارید.) تمام متریال هایی که برای ساخت استخر طبیعی مورد استفاده قرار میگیرند مستقیما از دل طبیعت هستند و میتوانند نمایی چشم نواز و بسیار طبیعی داشته باشد.

  1. حیاط وحش را به خانه می آورید

برخلاف استخرهای بتنی و پیش ساخته  که معمولا در اطراف آن موجودات زیبایی مثل سنجاقک، پروانه ها، قورباغه، ماهی، پرندگان و …. پرسه نمیزنند، ساختر استخر طبیعی یک مزیت فوق العاده دارد. و آن جذابیت است. بدون اینکه هیچ ضرری برای شما و خانواده وجود داشته باشد، هر روز میتوانید شاهد حضور انواع پرنده ها، سنجاقکها و … باشید که برای آب خوردن به حوضچه طبیعی شما سر میزنند یا در واقع جذب شده اند. مطمئن باشید که وجود همه این موجودات ریز و درشت به نفع شما و استخر طبیعی شما خواهد بود. آرامشی که شما با حضور این موجودات در کنار استخر خود میگیرید، بی نظیر خواهد بود. مخصوصا اگر این استخر از در یک حیاط پر درخت و سرسبز ساخته باشید و یا در ویلای شخصی خود چنین کاری انجام داده باشید.

  1. یک استخر طبیعی هیچ وقت برایتان تکراری نمیشود

یک استخر پیش ساخته یا بتنی همواره یکنواحت هستند. یک نما دارند و اثری از تنوع در آن ها دیده نمیشود. اما شما با ساخت استخر طبیعی میتوانید هر فصل یا هر ماه با چیزهایی جدید و متنوعی رو در رو شوید. بهار، تابستان، پایین و زمستان یک استخر طبیعی را بسیار زیباتر میکنند. در فصل پاییز، برگ ریزان و صدای باران پاییزی را در استخر میشنوید و میبینید، در زمستان یک حوضچه پر از یخ و برف، در بهار سبزه و درخت و پرنده و در تابستان آبتنی بعد از یک روز سخت کاری در طبیعی ترین حالت ممکن.

  1. کم مصرف ترین استخرهایی موجود در جهانند

در ساخت استخر طبیعی معمولا به جای انرژی برق شهری و یا تاسیسات متنوع، از پنل های خورشیدی استفاده میشود. از آنجایی که ماهیت این استخرها طبیعی است درنتیجه باید از صفحات و پنل های این چنینی برای کاهش مصرف انرژی و استفاده حداکثری از طبیعت جهت تامین انرژی استخر استفاده کرد. در این استخرها حتی برای پمپاژ آب نیز از پنل های خورشیدی استفاده میشود.

  1. برای تمیز کردن آب استخر طبیعی از مواد شیمیایی استفاده نمیشود

مواد شیمیایی که برای ضدعفونی آب استخر مورد استفاده قرار میگیرند هیچگاه به صورت صد درصد عاری از عارضه نیستند و میتوانند در دراز مدت به پوست آسیب بزنند. خوشبختانه ما در ساخت استخر طبیعی و نگهداری آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمیکنیم و تنها از سیستم طبیعی و بیولوژیکی که آب را به صورت طبیعی تمیز میکند بهره میبریم. زمانی که شما استخر طبیعی خود را تمیز میکنید، میتوانید از مواد اضافی و دفعی استخر به عنوان کود شیمیایی برای گلدان های خود نیز استفاده کنید.

  1. هزینه تعمیر و نگهداری آن ها کمتر است

برخلاف تصور عامه ، استخرهای طبیعی از استخرهای مرسوم و رایج امروزی گران تر نیستند. هزینه های ساخت استخر طبیعی شاید کمی بالاتر باشد، اما از آنجایی که هزینه نگهداری و تعمیر آن بسیار پایین است در مجموع ما در برآورد هزینه میگوییم که هزینه ساخت استخر طبیعی کمتر از سایر استخرها است.

  1. استخر طبیعی برای بدن ما هیچ ضرری ندارد

کلر و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده برای تمیز کردن استخرهای معمولی، اثرات مضری برای بدن دارند. کلر یک ماده سرطان زا است که میتواند به داخل پوست شما جذب شود و با ابتلاء به سرطان پوست در ارتباط است. همچنین می تواند باعث بروز مشکلات باروری شود.

برای بسیاری از افراد، به ویژه کودکان، کلر می تواند باعث بروز آسم و سایر مشکلات تنفسی شود. برخی از اثرات خفیف اما بسیار متداول کلر، شامل واکنشهای آلرژیک ، قرمزی چشم و خشکی پوست است. به طور کلی ، مواد شیمیایی مورد استفاده برای تمیز کردن استخرها برای بدن انسان مناسب نیستند. اما خوشبختانه ما برای ساخت استخر طبیعی و نگهداری آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمیکنیم. درعوض، این استخرها با استفاده از باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های زنده آب را تمیز میکنند.

  1. برای طبیعی و محیط زیست هم بیخطرند

ساخت استخر طبیعی اثرات مضر کمتری بر محیط زیست دارد. کلر مورد استفاده در استخرها تأثیر منفی زیادی بر محیط زیست نیز دارد. این امر نقش مهمی در کمک به گرم شدن کره زمین، باران اسیدی و سوراخ شدن لایه ازن دارد. اما استخرهای طبیعی هیچ تاثیر سوءی بر محیط زیست نمیگذارند.

عاشق طبیعت هستید و میخواهید یک استخر طبیعی داشته باشید؟

اگر قصد ساخت استخر دارید اما میخواهید در کنار ساخت آن هیچ آسیبی به طبیعت نزنید و حتی به نوعی میخواهید حیات وحش و طبیعت را به حیاط خانه، باغ یا ویلای خود بیاورید، میتوانید جهت مشاوره و ساخت استخر طبیعی با تام استخر تماس بگیرید. کارشناسان ما با سال ها تجربه در زمینه مشاوره و ساخت انواع استخرها میتوانند به شما در ساخت یک استخر ارزان و با کیفیت کم کنند.

مقالات مرتبط

تام صنعت